دریافت*تحقیق منزلت آموزش و پرورش و معلم در گسترش غیرت و عفت مردم*

تحقیق,منزلت, آموزش و پرورش, معلم ,در گسترش, غیرت و عفت ,مردمتحقیق منزلت آموزش و پرورش و معلم در گسترش غیرت و عفت مردم|40063562|cgf|
هم اکنون فایل با موضوع تحقیق منزلت آموزش و پرورش و معلم در گسترش غیرت و عفت مردم آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

چکیده

بدون تردید حفظ «عفت عمومی» برای پایداری هر جامعه ضرورتی انکار ناپذیر است و یکی ازراه های جلوگیری از نفوذ شیطان و وسوسه های آن، ایجاد حریم میان زن و مرد و رعایت پوشش است تا از نگاه های هوس آلود و تماس های غیر شرعی جلوگیری شود. تقویت ایمان، آرامش روحی و روانی، سلامت جسمی، استحکام بنیان خانواده، عزت و سربلندی، امنیت بانوان از دست سوداگران شهوت و دوری از افکار ناسالم، برخی از برکات دستورات قرآن و رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم است.

همچنین . غیرت به عنوان یك روحیه‌ی قوی و اراده راستین در انسان، می‌تواند آن را در عرصه‌های مختلف زندگی اجتماعی در برخورد با مسایل استوار و ثابت قدم نگاه دارد. غیرت آن اراده و اعتقادی است كه باعث می‌شود انسانِ بهره‌مند از این روحیه، از اصول و مرام و منش اعتقادی خود گامی پس نگذارد و اهداف ارزش‌های معتقد بدان را، پاس‌داری و صیانت كند. اگر غیرت از حدود و جایگاه خود پا را فراتر نگذارد و دچار تك بُعدی نگری نشود، در حد و اندازه خود، یك اعتقاد و منش ارزش‌مند و قابل ستایش است. غیرت داشتن تنها در ناموس پرستی و صیانت از زن و همسر خلاصه نمی‌شود. غیرت یك مفهوم عام است و در ابعاد و شاخه‌های گوناگون، دارای كاركرد و دست‌آورد است. غیرت دینی، علمی، ورزشی، شغلی، خانوادگی و...، هر كدام دارای جهت‌گیری جداگانه‌ای است، ولی آنچه در همه یكسان است، آن حس مسئولیت پذیری و وظیفه‌مندی است. غیرت واژه‌ای مخالف با بی تفاوتی و بی‌مسئولیتی و سستی و لاابالی گری است. غیرت، مرام و منش و كرامت بزرگان است. غیرت یك اندیشه‌ی متعالی استوار و راهبردی است كه بهره‌مندی از آن، آدمی را به سوی كمال و سعادت و موفقیت در كارها رهنمون خواهد ساخت.

یکی از مهمترین عرصه هایی که می تواند در تقویت غیرت و عفت عمومی جایگاه مهمی داشته باشد آموزش و پرورش و مدرسه است. که می تواند بوسیله آموزه های معلم در این عرصه به تقویت غیرت و عفت عمومی کمک شایانی نماید.


مطالب دیگر:
📗دانلود تحقیق وکیل و وکالت 2📗ناتوی فرهنگی📗نظریه هوش های چند گانه📗گردشگری و اقتصاد📗هنر تجسمی و نقطه📗صنایع کوچک و اقتصاد📗تاثیر مشاوره پرستاری بر اضطراب و رضایتمندی خانواده های بیماران📗پژوهش معرفی مدلسازی و کنترل جبران کننده upqc📗دانلود تحقیق موفقیت مشاوره📗دانلود تحقیق دوران نوجوانی📗دانلود علل و انواع و درمان اختلالات آفازیا📗دانلود عزت نفس و احساس خود و دیگران📗دانلود دور نمایی از امنیت شهری📗دانلود درد و فرهنگ📗دانلود روانشناسی شخصیت (سالم)📗دانلود تحقیق برخی نظریه های افلاطون📗دانلود بررسی تفاوتهای نسل جدید و قدیم📗دانلود پژوهش مدد كاری📗دانلود ارزیابی آبریزش دهان📗دانلود واقعیت - انتزاع📗دانلود رنگ در تاریخ ایران📗دانلود پژوهش از دلاكروا تا نئوامپرسیونسیم📗دانلود پژوهش بررسی لزوم گرافیک محیطی برای محیطهای بسته رشته ارتباط تصویری📗دانلود پژوهش نقاشی در اكسپرسیونیسم📗دانلود استخراج كیتین از پوسته میگو و استفاده از كیتین برای جدا كردن یون منگنز(VII)