دریافت*تحقیق وظایف معلمی در تعلیم و تربیت اسلامی*

تحقیق, وظایف ,معلمی , تعلیم , تربیت ,اسلامیتحقیق وظایف معلمی در تعلیم و تربیت اسلامی|40063565|cgf|
هم اکنون فایل با موضوع تحقیق وظایف معلمی در تعلیم و تربیت اسلامی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

چکیده :

در مكتب تعلیم و تربیت اسلام فراگیری علم و دانش همراه با تهذیب و تربیت دینی هدف رسالت نبوی شمرده شده و برای تحصیل علم نه محدودیت زمانی دارد و نه مكانی و از نظر معلم مرز نمی‌شناسد چرا كه علم و حكمت را گمشده مومن می‌داند كه نزد هر كس بیابد آن را می‌گیرد.

پس از نهاد خانه و خانواده مدرسه مهم ترین مکان برای تعلیم و تربیت است جائی که محل بروز و ظهور رسالت خطیر معلمی است که اگر او معلمی کند راه انحراف بسته می شود و در زندانها مسدود می گردد. مکتب تعلیم و تربیت اسلامی رسالت های مهمی را برای معلم و مربی ترسیم کرده است. در نظام تعلیم و تربیت اسلام معلم مسؤل تمام مقدراتی است که برای یک کشور یا جامعه پیش می آید و مسول تمام انسان هائی است که زیر دست او باید تربیت بشوند. معلم اگر خودسازی کند و تهذیب نفس نماید و حاکم برخود باشد افراد یک جامعه صالح و صالحه خواهند بود و اگر در این میان معلم تربیت دینی نداشته باشد سبب انحراف نسلها و عصرها می گردد و جامعه ای را به خرابی می کشاند و همه سعادت ها و همه شقاوت ها از مدرسه هاست و کلیدش به دست معلم است و این موضوع حکایت گر جایگاه خطیر و بسیار مهم معلم و مربی است.


مطالب دیگر:
📃آیاتی از قرآن کریم که اشاره به مسائل علمی جدید کردند📃تحقیق آثار خواجه عبدالله انصاری، خیام، سعدی، جامی، انوری📃تحقیق درمورد قانون از نظر اسلام📃سوء مصرف‌ و اعتیاد به‌ مواد مخدر📃رفتار های پرخطر نوجوانان و پیشگیری📃تحقیق درمورد صفویان📃کاربینی آسانسور برج میلاد📃تحقیق آسیب های تلفن همراه📃خان سوم از هفتخان رستم📃تحقیق نیروی ارشمیدس📃اقتباس دولت الكترونیك در سه كشور آمریكای لاتین: آرژانتین، برزیل و مكزیك📃ترجمه مقاله پیاده سازی فشرده سازی داده ها در آزمایشگاه دلفی📃پاورپوینت موزه کامران دیبا📃آموزش های هفت سین📃ترجمه مقاله اساس (اصول) NTFS📃مقاله ترجمه شده اینترنت Firewall📃مقاله لاتین مترجم آدرسهای شبكه ios سیسكو با ترجمه فارسی📃ترجمه مقاله واژه نامه فشرده اینترنتی📃ترجمه مقاله یک سیستم خبره فازی عصبی برای تشخیص📃ترجمه مقاله ارائه دهنده خدمات اینترنت📃مقاله ترجمه شده IPv6 با متن انگلیسی📃مقاله ترجمه شده Microprocessor📃ترجمه مقاله حافظه با دسترسی تصادفی چیست؟📃اچ ای وی چیست؟📃آموزش نرم افزار مالتی میدیا بیلدر