دریافت*تحقیق دنیای مجازی و نظام تعلیم و تربیت*

تحقیق ,دنیای, مجازی , نظام, تعلیم, تربیتتحقیق دنیای مجازی و نظام تعلیم و تربیت|40063566|cgf|
هم اکنون فایل با موضوع تحقیق دنیای مجازی و نظام تعلیم و تربیت آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

چکیده

جامعه ما در حال حاضر از جامعه سنتی به سوی جامعه صنعتی پیش رفته و هم اکنون نیز به سمت جامعه الکترونیک در حال حرکت است.بنابراین می‌توان گفت که فضاهای مجازی نقش بسیار تعیین کننده‌ای دارند به همین دلیل امروزه مدیریت دانش و اطلاعات نیازمند یک سری تغییرات در تکنولوژی‌هاست به طوری که باید به سمتی حرکت کنیم که در حداقل زمان بتوانیم حداکثر اطلاعات را به افراد ارایه دهیم. برای حرکت به این سمت نیازمند بازنگری جدی در حوزه نرم افزار، سخت افزار و تکنولوژی‌های جدید هستیم به طوری که کشورهای پیشرفته برای تاثیرگذاری فرهنگی از این فضای مجازی استفاده کرده و برنامه‌های کوتاه مدت و بلندمدت در این حوزه تدوین کرده‌اند.

تکنولوژی‌های جدید مانند فضای مجازی هم فرصت هستند و هم تهدید و چنان‌چه قبل از ورود این تکنولوژی‌ها نحوه درست استفاده از آن را یاد بگیریم تبعات منفی آن نیز کمتر خواهد شد. در واقع فضای مجازی یک فرصت است ولی این‌که چگونه از آن استفاده می‌شود جای بحث زیادی دارد. در مجموع هیچ راهی جز تن دادن به تکنولوژی و فناوری‌های نوین نداریم و راهش نیز این است که تدابیری انجام دهیم تا عوارض منفی آن کمتر شود. این موضوع لازمه‌اش آن است که چنانچه که تکنولوژی وارد کشور می‌شود به همراهش پیوست فرهنگی و اجتماعی نیز آورده شود و در کنار آن به مردم هم آموزش استفاده صحیح از تکنولوژی داده شود و هم آثار مثبت و منفی آن گوشزد شود.

در حالیکه آموزش مجازی، کاهش هزینه، سرعت و یکسان سازی اطلاعات و استفاده از ویدئو کنفرانس از جمله مزیت استفاده از فضای مجازی است اما در کشور ما هنوز به طور کامل استفاده صحیح از فضای مجازی و فرصت ها و چالش های آن فرهنگ سازی نشده است.

در مقاله حاضر برآنیم که به بررسی و تحلیل نقش فضای مجازی در نظام تعلیم و تربیت پرداخته و فرصت ها و چالش هایی را که در این ارتباط وجود دارد مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم.


مطالب دیگر:
🔗بنیادگرایی اسلامی و تاثیر آن بر امنیت بین الملل🔗بررسی روشهای بهبود دهنده تصاویر فشرده شده🔗حضرت مهدی(عج) و زندگی و غیبتها و ظهور ایشان🔗روشهای بهبود سائیدگی و درد مفاصل (آرتروز)🔗مطالعه آب و اهمیت، تامین، آلودگیها و تصفیه اب🔗بررسی بهره وري شغلي كاركنان مركز توانبخشي باران مهر🔗بررسی بهينه‌سازي و معرفي انواع روش‌های آن🔗بررسی طـرح های هادی و ساماندهی و بهسازی سکونتگاه های روستـایی و فراینـد برنامه ریزی و مدیریت🔗بررسی بهداشت و ایمنی شغلی و ایمنی صنعتی و اهمیت آن🔗بررسی بهره وری ایمنی صنعتی و عوامل موثر آن🔗بررسی اهمیت و وضعیت بهداشت ورزشی در مدارس🔗بررسی تئوری بهينه‌سازي و اشاره ای به مسائل معمول بهینه سازی و رویکردهای حل آنها🔗بررسی وضعیت بیابان ها و كويرهاي ايران🔗بررسی بورس و انواع آن و نگاهی بر قانون بازار اوراق بهادار جمهوري اسلامي ايران🔗بودجه 83 در يك نگاه🔗بررسی بودجه و تعارف و ااهداف و تنظیم آن و مروری بر بودجه ریزی در سازمان مسکن و شهرسازی🔗بررسی ساختارهاي مدني اسلام بعنوان ‌ضامن حفظ حقوق و آزادي بشر🔗بررسی تأثیر ساختار سرمایه ای و وام دهی بر روی ارزش شرکت با فرصت های مختلف پیشرفت🔗ساپورت بازيابي اطلاعات در مورد استفاده وساخت آنتولوژي (antology)🔗بررسی RSS و ساختار آن🔗بررسی کشور ژاپن و صنعت و جاذبه های گردشگری آن🔗بررسی کمال الملک و زندگینامه او🔗بازيد از يك كارگاه ساختماني و کنترل انتقال مصالح و عملیات کارگاهی و ماشین آلات🔗بررسی ساختار مديريت و نظام آموزش و پرورش در مدرسة سعادت بوشهر🔗مختصری بر زندگینامه محمدرضا شاه پهلوی