دریافت*تحقیق روش های کوددهی*

تحقیق ,روش های ,کوددهیتحقیق روش های کوددهی|40063567|cgf|
هم اکنون فایل با موضوع تحقیق روش های کوددهی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مقدمه

یکی از اصول اساسی تغذیۀ گیاهی و رفع نیاز کودی گیاهان، روش کود دادن است. بطور کلی هدف این است که کود به شکلی مصرف شود که کارایی آن حداکثر باشد و بسته به نوع کود و نوع کشت و سیستم آبیاری روش کوددادن تفاوت می کند . رشد مطلوب گیاه و حصول حداکثر کیفیت و کمیت محصول مستلزم وجود مقدار کافی و متعادلی از عناصر پرمصرف و کم مصرف در خاک است. در صورتی که کمبود عنصر یا عناصر غذائی در خاک جود داشته باشد، می بایستی بصورت کود به خاک اضافه گردد. به عبارت دیگر کود ماده ای است که برای تامین متعادل عنصر یا عناصر مورد نیاز گیاه بطور مستقیم به خاک اضافه می شود در مواردی عنصر مورد نظر به مقدار زیادی در خاک یافت می شود، اما به فرم غیر قابل استفاده بوده و یا جذب آن به دلیل وجود مقدار زیادی از یک عنصر دیگر به خوبی انجام نمیشود در این موارد ممکن است از طریق تغییر در وضعیت شیمیائی خاک به رفع مشکل پرداخت و یا کود را بصورت مایع با غلظت مناسب روی گیاه محلول پاشی کرد. این گونه عملیات را نیز کوددهی گویند.

تمامی کودی که به خاک اضافه می شود جذب گیاه نمی گردد، بلکه قسمت قابل توجهی از آن به طرق مختلف از دسترس گیاه خارج می شود. بخشی از کود داده شده از خاک شسته شده وارد آب زهکش و سرانجام آبهای زیرزمینی می گردد و آن را آلوده می سازد. بخشی دیگر از کود توسط خاک،مواد آلی و میکروبها تثبیت می شود. قسمتی نیز تجزیه گشته و بصورت گاز وارد جو می گردد. باقی مانده کودبتدریج جذب گیاه می شود انتخاب و مصرف کود می بایستی با توجه به موجودی و سرنوشت عناصر در خاک، اثر متقابل عناصر با یکدیگر و نیاز گیاه به عناصر انجام گیرد.ترکیب شیمیایی و درصد خلوص کودهای مختلف حاوی یک عنصر، بسیار متفاوتند. این تفاوتها بر مورد مصرف، نحوه پخش، زمان کوددهی و اثر بخشی کودها تاثیر بسیار مهمی دارند.بنابراین شناخت کافی از انواع کودهای شیمیائی قبل از انتخاب و یا مصرف آنها ضرورت دارد.


مطالب دیگر:
تحقیق درباره نظريه مولكولى تكاملتحقیق درباره درد عضو مجازيدعوت نامه محرمتحقیق درباره ساختمان و طرز كار اسيلوسكوپتحقیق درباره شکافهای فرهنگی و تمدنی در ایرانتحقیق درباره شيوه هاي گرمايش خورشيديتحقیق درباره صادرات گل رزتحقیق درباره صفاریانتحقیق درباره طراحي رباط شويندهتحقیق درباره صنعت ساختمان و ساختمان سازي تحقیق درباره طلاق از منظر اسلامتحقیق درباره طراحي و پياده سازي بانکهای اطلاعاتیتحقیق درباره طراحی مسیر ربات متحرکتحقیق درمورد ساختمان براي قرن بيست و يكمتحقیق درباره دریبل در بسکتبالدانلود تحقیق درباره عبوديتتحقیق درباره كاربرد انرژي خورشيدتحقیق درباره كار و اشتغال در سيره پيامبرتحقیق درباره كارآفريني در عصر اطلاعات و ارتباطات تحقیق درباره كاربرد انرژي هسته اي در كشاورزي تحقیق درباره كاربرد ليزر در صنعت سراميك تحقیق درباره كاربرد ليزر در فيزيك و شيميتحقیق درباره كاربردهاي بيوتكنولوژي در ژنتيك و اصلاح دامتحقیق درباره كاشت - داشت - برداشت زرشك تحقیق درباره كاهش ضايعات محصولات باغي در دوره پس از برداشت