دریافت*اقدام پژوهی چگونه توانستم با کمک درس انشا فکر خلاق را در دانش آموزان مقطع ابتدایی ایجاد نمایم*

اقدام پژوهی, چگونه توانستم, با کمک,درس انشا ,فکر خلاق, را در دانش آموزان, مقطع ابتدایی ,ایجاد نمایماقدام پژوهی چگونه توانستم با کمک درس انشا فکر خلاق را در دانش آموزان مقطع ابتدایی ایجاد نمایم|40063570|cgf|
هم اکنون فایل با موضوع اقدام پژوهی چگونه توانستم با کمک درس انشا فکر خلاق را در دانش آموزان مقطع ابتدایی ایجاد نمایم آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

چکیده :

انشاء به معنی ایجاد کردن، پرورش دادن، ابداع و خلق کردن است.در اصطلاح ادبیات انشاء عبارت از نگارش جملات و عباراتی است که افکار نویسنده را به صورتی روشن و زیبا بیان کند که خواننده آنها را به سهولت بفهمد و برایش خوشایندو مطلوب باشد.

کلاس درس انشا باید تمرین خوبی برای خوب نوشتن، خوب اندیشیدن و خوب سخن گفتن باشد. نوشتن انشا در کلاس، اعتماد به نفس، قدرت و تفکر و خلاقیت و استقلال را در دانش آموزان تقویت می کند.

ارائه موضوع های پیشنهادی از سوی دانش آموزان در کلاس انشا ذوق نوشتن را در دانش آموزان تقویت می کند. آرایه های ادبی باعث زیبایی نوشته شده و کاربرد آن قوه ی تخیل دانش آموز را فعال می سازد. تشویق دانش آموزان به مطالعه ی کتاب ضمن ترویج فرهنگ کتاب خوانی، مهارت آنها را در نوشتن افزایش داده و دانش آموز را در ارائه ی مطالب ارزشمند یاری می دهد.

نوشتن داستان های کوتاه در زنگ انشا برای تقویت خلاقیت و قوه ی تخیل دانش آموزان مفید می باشد. با رعایت این موارد می توانیم در درس انشا شوق و علاقه ایجاد نمود و کلاس انشا را جذاب تر و متنوع تر نماییم.

اینجانب …. دبیر… آموزشگاه …. تصمیم گرفتم در اقدام پژوهی به اجرا درآمده به نقش متقابل انشاء و مهارت های نوشتاری با تفکر خلاق دانش آموزان بپردازم.

مقدمه :

یکی از دغدغه های مسئولان بحث خلاقیت است. به کارگیری مهارت های دبیر خلاق در روند یادگیری فراگیرندگان قدم موثری است که می تواند در تدریس زبان و ادبیات فارسی تحول و دگرگونی ایجاد کند.

یکی از مهم ترین ویژگی های انسان، خلاقیت است. آدمها با استعدادهای درونی خود می توانند خلاق باشند. زمانی که این استعدادها و قدرت تفکر دانش آموزان پرورش می یابد و جهت دار می شوند، خلاقیت شکل می گیرد و یکی از ابعاد خلاقیت، خلاقیت در نوشتن است. متاسفانه درس انشاء در بعضی مدارس جدی گرفته نمی شود در حالی که انشا هم یعنی خلاقیت.

انشا تراوشات فکری نویسنده در مورد موضوعی خاص است حال این که این تراوشات چگونه و با چه فکر و بیانی روی کاغذ جاری می شود و به قوانین احتیاج دارد و در این موارد هر دبیر ادبیاتی راهکار و روش تدریس به خصوصی دارد که طی سالیان تدریس خود هر کدام را ارزیابی می کند و بهترین روش را در کلاس به کار می گیرد.


مطالب دیگر:
🔗تحقیق درباره تفاوت‌های حوادث رانندگی در آلمان و ايران🔗تحقیق درباره دفاع مقدس🔗تحقیق درباره سیستمهای اطلاعاتی حسابداری🔗تحقیق درباره كود 🔗تحقیق درباره كودها و كاربردشان🔗تحقیق درباره کار زنان از منظر تاریخی🔗تحقیق درباره کارآموزی کنترل کيفيت🔗تحقیق درباره کاربرد استوکیومتری🔗تحقیق درباره کاربرد الگوریتم ژنتیک ترکیبی برای زمان بندی تولید کارگاهی🔗تحقیق درباره کاربردهاي اخلاق در فناوري اطلاعات 🔗تحقیق درباره کاربردهای اینترنت🔗تحقیق درباره کارکرد تربیتی خانواده از دیدگاه اسلام🔗تحقیق درباره کاشت وبرداشت پنبه 🔗تحقیق درباره کروم (Cr)🔗تحقیق درباره کشاورزی پایدار رشته کشاورزی🔗تحقیق درباره کشت روتیفر🔗تحقیق درباره کلزا🔗تحقیق درباره کلیه ترفندهای ویندوز و رجیستری 🔗تحقیق درباره کم خونی فقر آهن 🔗تحقیق درباره کمال الملک 🔗تحقیق درباره کنترل داخلى🔗تحقیق درباره کوچ نشینی عشایر🔗تحقیق درباره کودهای بیولوژیک ازته و فسفاته 🔗تحقیق درباره گفتگوي تمدن ها🔗تحقیق درباره گويش