دریافت*اقدام پژوهی چگونه توانستم مشکل اضافه وزن مینا دانش آموز پایه آموزشگاه را برطرف نماییم*

اقدام پژوهی, چگونه ,توانستم ,مشکل ,اضافه وزن, مینا دانش آموز, پایه , آموزشگا ه, را برطرف نماییماقدام پژوهی چگونه توانستم مشکل اضافه وزن مینا دانش آموز پایه آموزشگاه را برطرف نماییم|40063571|cgf|
هم اکنون فایل با موضوع اقدام پژوهی چگونه توانستم مشکل اضافه وزن مینا دانش آموز پایه آموزشگاه را برطرف نماییم آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

چکیده :

با نگاهی به ارزیابی های تغذیه ای که در سالها و مقاطع متفاوت و مناطق مختلف کشور انجام شده متاسفانه مانند بخش های دیگر جامعه با طیفی از مشکلات تغذیه ای از سوئ تغذیه های ناشی از کمبودها (انرژی، پروتیین و انواع ریز مغذیها ) تا افزایش وزن و چاقی دانش آموزان به دلیل تغییر الگوی دریافت مواد غذایی و بیماری های ناشی از بیش خواری و بدخوری در سر دیگر طیف مواجه هستیم.

.نتایج تحقیقات بسیاری بر تاثیر تغذیه مناسب بر رشد جسمی و فکری مناسب تاکید داشته اند.ارتباط اثبات شده چگونگی تغذیه دانش آموز با میزان بهره هوشی ، ابتلا به بیماریها؛ پیشرفت یا افت تحصیلی و...نیازی به باز گویی ندارد.استفاده از فست فودها و غذاهای آماده و عدم تحرک کودکان و نوجوانان موجب شیوع اضافه وزن مفرط در بین آنها شده است.متاسفانه خانواده ها به جای اینکه مواد خوراکی و غذای سالم برای میان وعده مدرسه فرزند خود آماده کنند ترجیح می دهند غذاهای آماده و فست فودی به فرزندان خود بدهند در حالی که این نوع تغذیه ها موجب اضافه وزن بیش از حد آنها در سنین پایین می شود. اضافه وزن یکی از مشکلات تغذیه‌ای عمده به ویژه در کشورهای پیشرفته به شمار می‌آید به طوری که کلیه فعالیت‌های فرد را تحت تأثیر قرار داده و حتی از نظر روانی و احساسی او را دچار مشکل می‌کند. اما علاوه بر تعداد زیاد افراد اضافه وزن که در کشور وجود دارد، چندسالی می‌شود که کارشناسان سلامت در مورد زیاد شدن تعداد دانش‌آموزان چاق در کشور هشدار می‌دهند.مهمترین دلیلی که این کارشناسان برای این موضوع می‌آورند. با توجه به این که اضافه وزن در این سنین زمینه ساز اضافه وزن در بزرگسالی و عوارض مربوط به آن است و اهمیت این موضوع در این سالها تحقیقات زیادی در این مورد انجام شده است. اضافه وزن مفرط در بین دانش آموزان دبستانی شیوع یافته است.

اینجانب ..… مربی بهداشت آموزشگاه ….. سعی دارم با توجه به راهکار های تغذیه ای و فعالیت بدنی مشکل اضافه وزن دانش آموزم نازنین زهرا را برطرف نمایم.

مقدمه

دانش آموز دچار مشکلات تغذیه ای علاوه بر رشد نا مناسب نمی تواند به توانایی فکری بالقوه خود برسد. نیروی انسانی که با ابتلا به این کمبودها یا مشکلات نمیتواند توانمند شود نمی تواند دانش فنی تولید کند. چرخه معیوب ناتوانی و عقب ماندگی تکرار می شود و بار مالی زیادی را به کشور تحمیل می کند.

بر اساس آمار وزارت آموزش و پرورش، 85 درصد از بوفه های مدارس کشور اصلاح تغذیه ای شده اند به گونه ای که در گذشته شاهد فروش تغذیه های ناسالم بودیم، اما خوشبختانه هم اکنون شاهد عرضه اغذیه های سالم در سطح بوفه های سطح مدارس هستیم.ولی باز هم می بایست توجه بیشتری به این قضیه بشود.

زیرا در آینده مشکلات زیادی برای حوزه بهداشت و درمان ایجاد خواهد کرد بنا بر این باید در پیشگیری از شیوع بیماری های غیرواگیر ناشی از اضافه وزن و اضافه وزن در دانش آموزان اقدام کنیم.


مطالب دیگر:
📝تحقیق بررسي راه کارهاي طراحي اقليمي با توجه به عوامل پنج گانه کل به جزء نگر📝تحقیق تاریخچه وزارت راه وترابری📝تحقیق کشف پرتوزایی عناصر پرتوزا (رادیواکتیو)📝پاورپوینت خلاصه کتاب آشنايي با ادبيات معاصر ايران تالیف هرمز حبیبیان📝پاورپوینت ادبیات معاصر 1 نظم تالیف دکتر اسماعیل حاکمی📝پاورپوینت خلاصه کتاب انواع ادبی تالیف سیروس شمیسا📝پاورپوینت انواع ادبی📝پاورپوینت خلاصه کتاب عروض و قافيه تالیف سیروس شمیسا📝پاورپوینت خلاصه کتاب بدیع تالیف سیروس شمیسا📝پاورپوینت بدیع📝پاورپوینت خلاصه کتاب بوستان سعدی (نظم 5- بخش 1) تالیف دکتر حسن انوری📝پاورپوینت خلاصه کتاب دستور زبان فارسی1 تالیف دکتر حسن انوری📝پاورپوینت معرفي كلي احشائ شكم📝پاورپوینت آشنایی بادستگاه گوارش📝پاورپوینت چهار بخش دوازدهه📝پاورپوینت طحال📝پاورپوینت کلیه ها📝پاورپوینت دیواره پشتی شکمی📝پاورپوینت تعمیر فتق📝مجموعه پاورپوینت اهمیت آناتومی تنه📝پاورپوینت آناتومی سیستم لیمبیک📝پاورپوینت کبد📝تحقیق اعتماد به نفس چیست؟📝تحقیق آشنايي با رشته پزشکی📝تحقیق اسكوليوز (انحناي‌ ستون‌ فقرات‌)